چرا وب سایت طراحی کنیم ؟

ممکن است موضوعی که می خواهیم راجع به آن صحبت کنیم خیلی ...

چرا وب سایت طراحی کنیم ؟

امتیاز
0
(0)
خرداد ۲۳, ۱۳۹۸
توسط آکادمی آی دیزاینر
179 بازدید
0 دیدگاه
توسط آکادمی آی دیزاینر

چرا وب سایت طراحی کنیم ؟

ممکن است موضوعی که می خواهیم راجع به آن صحبت کنیم خیلی واضح باشد و بارها در مورد آن صحبت شده باشد، اما جالب است بدانید خیلی از افراد داشتن یک وب سایت خوب برای شرکت خود را در ابتدای کار در نظر نمی گیرند و شاید بدان فکر هم نکنند.

از دلایل این طرز تفکر می توان به این موارد اشاره کرد که آنها ممکن است به این موضوع اعتقاد داشته باشند که شرکتشان به قدری بزرگ نخواهد شد که نیاز به یک وب سایت داشته باشد، هدف آنها تنها جذب مشتریان داخلی(نزدیک ترین و مرتبط ترین قسمتی را که هدف گرفته اند) می باشد، و یا خیلی بر گسترش بازار خود و بازاریابی به روش های شفاهی حساب باز کرده اند و یا به کلی از فواید و مزایای داشتن یک وب سایت بی اطلاع هستند.

اما در هر کسب و کاری که فعالیت می کنید، خیلی خوب است که آن را به صورت آنلاین پرزنت کنید و به نمایش گذارید. زیرا با این کار هم مشتریان جدیدی جذب خواهید کرد و هم مشتریان فعلی خود را راضی نگه داشته و طول عمر همکاری خود با آنان را تضمین می کنید.

فواید طراحی وب سایت نسبت به نوع دیگر تبلیغات می توان از مهمترین آن نام برد، که در دسترس بودن و یا به عبارتی آنلاین بودن همیشگی آن است. همه می‌دانند که تبلیغات چاپی دیداری و شنیداری محدود به یک مقطع زمانی و مکانی است و خدمت رسانی به صورت ۲۴ ساعته برای این نوع تبلیغات تعریف نشده است. در ادامه به بررسی انواع تبلیغات برای بازاریابی مشتریان می پردازیم و عملکرد آنها را در مقطع زمانی و در مکان های مختلف و عملکرد فواید طراحی سایت مقایسه می‌کنیم.

تبلیغات به صورت در سطح شهر

شاید اولین نوع تبلیغات که به ذهن همه صاحبان مشاغل می رسد نصب بنر در مناطق مختلف شهر است. این راهکار بسیار تاثیرگذار است و نقش خوبی در بازاریابی به صورت مستقیم در ذهن کاربران و مشتریان دارد و از جهتی دیگر نقش مهمی در برند سازی دارد. ولی باید این را در نظر گرفت که تبلیغات بنری تنها مربوط به مشتریانی می‌شود که در یک منطقه خاص هستند و همچنین تنها در زمانی بیشترین بازدید را دارد که جمعیت در آن زمان و در آن نقطه متمرکز است. دیگر فواید طراحی سایت در هر ساعت از شبانه روز قادر است به کاربران خود خدمت رسانی کنند مشتریان خود را از شرایط و نوع خدماتی که ارائه می‌دهد آگاه سازد و نیازی نیست که شخصی برای دریافت این خدمات از خانه خارج شود.

تبلیغات تراکت

یکی از معمولی ترین و سنتی ترین راه تبلیغات تراکت است که به صورت عمومی و همگانی در اختیار همه افراد قرار می‌گیرد. حال اینکه ممکن است بسیاری از افراد که تراکتها را دریافت میکنند آشنایی ابتدایی با خدمت مورد نظر شما داشته باشند و تمایل یک درصدی هم به جذب در آنها دیده نشود. در مقابل یکی دیگر از فواید طراحی سایت این است که تنها میزبان افرادی است که مشتری واقعی هستند اگر وارد وبسایت شما می‌شوند به نیت دریافت خدمات از شماست. در این صورت شما هزینه های اضافی مانند چاپ را انجام نمی دهید و تمام مشتریان آماده را جذب می کنید.

تبلیغات پیامکی

این نوع تبلیغات نیز در گذشته بسیار کاربرد داشت ولی در حال حاضر به دلیل اشباع توسط بازار کار دیگر کاربرد آن چنانی ندارد.

تبلیغات مستقیم

یکی دیگر از انواع تبلیغات تبلیغات مستقیم است که در آن شما مستقیماً عموم مردم را پرزنت می کنید و برای جذب آنها دست به کار می شوید و این نوع تبلیغات می‌توان به رادیو تلویزیون و یا بازاریاب های حضوری نام برد. دیگر فواید طراحی سایت نسبت به این تبلیغ هزینه مقرون به صرفه آن است و از آنجایی که هزینه ها در تبلیغات مستقیم معمولاً بالاست طراحی وبسایت تا حد بالایی می تواند شما را از این هزینه‌ها دور کنند.
جدیدترین و به عبارتی شاید جذاب ترین نوع تبلیغات در حال حاضر تبلیغات در فضای مجازی از جمله این اینستاگرام و تلگرام است. این نوع تبلیغ نیز از بهترین تبلیغات محسوب می‌شود و شاید رقیب جدی طراحی وب سایت می باشد ولی متاسفانه معمولاً برای همه کسب و کارها پاسخگو نیست و در اغلب موارد برای بازاریابی خدمات یا محصولات فانتزی مورد استفاده قرار میگیرد. از طرفی دیگر در فواید طراحی سایت وجود یک سایت به شما این قابلیت را می‌دهد که کاربران را با سرچ و جستجو در گوگل سرچ کنید که این امکان در فضای مجازی به صورت محدودی ارائه می شود.

فواید داشتن وب سایت

 در دسترس بودن

وب سایت شما در هر زمان از روز باز است و همواره اطلاعات و محصولات یا خدمات شرکت شما را در تمامی ساعات شبانه روز و روزهای تعطیل در اختیار کاربران و مشتریان قرار می دهد و آنها اطلاعات مورد نیاز را در مورد شرکت بدست می آورند.

 کاهش هزینه ها

شما علاوه بر تلفن ، فکس و آدرس پستی یک راه ارتباطی دیگر نیز با مشتریان خود دارید. نمایشگاه بین المللی محصولات شما با کمترین هزینه همیشه برپاست ، بدون اینکه قبض آب ، برق ، مالیات و … داشته باشید.

جلوگیری از اتلاف زمان

وب سایت شما می تواند به سوالات متداول مشتریانتان پاسخ گوید و آنها را به خوبی راهنمایی کند و در اتلاف زمانی که صرف پاسخگویی به مشتریان میکنید جلوگیری کند.

بازاریابی قوی

وب سایت شما بازاریاب ۲۴ ساعته شماست و موتورهای جستجو مانند گوگل ، یاهو،… بدون هزینه برای شما بازاریابی می کنند.

کسب درآمد فقط از طریق داشتن وب سایت

در آمد خود را افزایش دهید امروزه شرکتها و افراد بسیاری هستند که فقط از طریق وب سایت فعالیت می کنند و عمده درآمد آنها از طریق وب سایت و مشتریان آنلاین است.

 تبلیغات موثر

در هزینه تبلیغات صرفه جویی می شود، هر بار که محصولات شما ارتقا پیدا می کنند ، چقدر هزینه صرف چاپ مجدد بروشورها، راهنمای محصولات و اطلاع رسانی به مشتری های قدیمی خود می کنید! در حالیکه هزینه بروز رسانی وب سایت قابل قیاس با هزینه های چاپ نمی باشد، در عین حال که گستره وسیع تری را نیز هدف قرار می دهد.

یک ‌سوم مردم جهان از اینترنت استفاده می‌کنند تبلیغات در اینترنت و معرفی وب سایت شما نسبت به سایر رسانه ها مانند رادیو، تلویزیون، مجلات و بیلبردها به مراتب ارزانتر می باشد. فراموش نکنید که هرگز قادر به ارائه کالا و خدمات خود به مردم نخواهید بود مگر اینکه حضور خود را پیاپی یادآوری نمایید.

 ارائه محصولات

ارائه محصولات ویژه در سایت به آسانی انجام می شود در صورتیکه دستیابی به مشتریان از طریق تلفن، ارسال نامه، یا فاکس ممکن است زمان بر و در عین حال پرهزینه باشد.

 ارتباط نامحدود با مردم خارج از مرزهای جغرافیای

امروزه یکی از راههای فعالیت در خارج از مرزهای کشور داشتن یک سایت چند زبانه است که می توان به راحتی تجارت خود را گسترش داد و به بیرون از مرزها برد و تقریبا هیچکس نمی تواند مدعی فعالیت خارج از مرزهای جغرافیایی شود در حالی که وبسایتی ندارد.

 ارتباط آسان با مشتری ها

اظهار نظر در محیط شبکه اینترنت برای همه آسان تر از گفتگوی تلفنی یا نوشتن نامه است. بنابراین خیلی بیشتر با مشتریان خود در تماس خواهید بود.

نتیجه گیری

راه اندازی یک کسب و کار ممکن است هزینه بر باشد. به جای اینکه برای یک مکان فیزیکی جهت کسب و کار خود هزینه کنید، کسب و کار خود را در فضای آنلاین شروع کنید! یک طراح سایت حرفه ای قادر است با طراحی وب سایت کاربرپسند و جذاب در طولانی مدت برای شما راههایی به منظور کسب درآمد ایجاد کند. داشتن یک وب سایت قدیمی و تاریخ گذشته برای شما نتیجه ای نخواهد داشت. شما با انتخاب پلن طراحی سایت ارزان از چاله بودجه کم ، به چاه اعتماد بر باد رفته! خواهید افتاد .پس اگر شما می خواهید یک وب سایت برای خود به صورت دائمی داشته باشید ابتدای کار را قوی شروع کنید تا در آینده بتوانید بدون اینکه به سایت شما ضربه ای وارد شود از مزایای آن بهره مند شوید.
قیمت‌گذاری بر روی پروژه‌های طراحی وب سایت ، به امکانات، بخش‌بندی‌ها، چندزبانگی و صفحات مختلف آن بستگی دارد. برای برآورد دقیق قیمت طراحی وبسایت ، می توانید با کلیک بر روی این لینک با کارشناسان آی دیزاینر در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری در : توییتر تلگرام

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تاکنون رأی ثبت نشده است! اولین کسی باشید که این پست را ارزیابی می کنید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×