چگونه لینک بیلدینگ موثری در سئو و بهینه سازی وب‌سایت داشته باشیم ؟

لینک بیلدینگ یا همان لینک سازی یکی از مهم ترین و تاثیرگذار ...

چگونه لینک بیلدینگ موثری در سئو و بهینه سازی وب‌سایت داشته باشیم ؟

امتیاز
0
(0)
اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۸
توسط آکادمی آی دیزاینر
122 بازدید
0 دیدگاه
توسط آکادمی آی دیزاینر

چگونه لینک بیلدینگ موثری در سئو و بهینه سازی وب‌سایت داشته باشیم ؟

لینک بیلدینگ یا همان لینک سازی یکی از مهم ترین و تاثیرگذار ترین فرآیندهای سئو و بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو است. لینک بیلدینگ ترکیبی از چندین مهارت است. لذا لازم است شما اطلاعاتی در زمینه بازاریابی محتوا، فروش، برنامه نویسی، روانشناسی و بازاریابی سنتی داشته باشید. شما با استفاده از لینک بیلدینگ با کیفیت، می توانید اعتبار دامنه خود را بالا ببرید، ورودی گوگل سایت را افزایش دهید و در نهایت فروش و ارایه خدمات بیشتری داشته باشید.

چرا لینک بیلدینگ (لینک سازی) برای وب‌سایت کسب و کار شما مهم است؟

سئو با رعایت پارامترهای مهم برای موتورهای جستجو، تلاش می کند تا رتبه وب سایت شما را بهتر کند تا صفحات وب‌سایت در لیست نتایج جستجوها، جایگاه خوبی داشته باشند. یکی از این عوامل مهم برای موتور جستجوی گوگل، کیفیت لینک بیلندینگ است. گوگل، ارزش لینک بیلدینگ وب‌سایت شما را با توجه به کیفیت لینک هایی که در آن استفاده کردید، محاسبه می کند.

ما در این نوشته قصد داریم موارد و نکات مهمی را در رابطه با لینک بیلدینگ یا لینک سازی ارایه دهیم:

اهمیت لینک بیلدینگ داخلی (internal) بین صفحات وب سایت

در لینک بیلدینگ داخلی، وب سایت شما می بایست برای هر کلیدواژه، صفحه هدف یا لندینگ پیج (landing page)مشخصی داشته باشد و همه کلیدواژه های موجود در صفحات دیگر باید به صفحه هدف کلیدواژه مخصوص به خودشان لینک شده باشند. لینک دهی با کیفیت بین صفحات داخلی وب سایت، تاثیر بالایی در بحث سئو دارد.

اهمیت لینک بیلدینگ خارجی (external) در سایت های دیگر

آیا وب سایت شما در صفحه ای از یک وب سایت معتبر، معرفی شده است؟ آیا لینکی از وب سایت شما در آن سایت وجود دارد ؟ اگر چنین است، این نوع لینک گذاری تاثیر بسیاری بر رتبه سایت شما دارد. یکی از عوامل موثر بر کیفیت لینک بیلدینگ های انجام شده برای وب سایت شما، کیفیت دامنه های هدف است.

بنابراین هنگام انتخاب دامنه و وب سایت برای لینک بیلدینگ در آن، به این موضوع توجه داشته باشید که برخی از دامنه ها با اینکه هزینه بیشتری نسبت به دیگر سایت ها و دامنه ها دارند، اما تتثیر بیشتری در بلندمدن بر روی روند سئو وب سایت شما خواهند داشت.

لینک سازی وب‌سایت باید در حوزه فعالیتیِ مرتبط انجام شود

مرتبط بودن لینک های یک سایت، عامل مهم دیگری برای لینک بیلدینگ موثر است. وب‌سایت شما باید از وب سایت هایی لینک دریافت کند که مرتبط با حوزه کسب و کار شما باشد. همچنین باید در وب سایت خود لینک وب سایت هایی را درج کنید که با حوزه فعالیتی شما مرتبط باشند.

برای مثال فرض کنید که شما فروشگاه اینترنتی پوشاک دارید. و برای وب‌سایت خود از یک وب سایت فروش لوازم و قطعات خودرو لینک دریافت کرده اید، ممکن است گوگل به این مساله مشکوک شود و با توجه به نامربوط بودن حوزه های فعالیتی، تاثیر مثبتی در روند سئو شما اعمال نکند. از طرفی دیگر اگر شما در وب سایت خود به یک سایت دیگر مثلا با موضوع سیاسی لینک داده باشید، این یک امتیاز منفی در سئو محاسبه خواهد شد و حتی ممکن است از جانب گوگل جریمه شوید. حتما توجه کنید که در همچین مواقعی از خاصیت nofollow برای لینک ها استفاده کنید.

پس توجه داشته باشید که :

  • لینک بیلدینگ شما باید با سایت های معتبر و با ارزش انجام شود.
  • در لینک بیلدینگ وب‌سایت، حوزه فعالیت و میزان مرتبط بودن محتوای دو سایت را در نظر بگیرید.

مکان درج لینک ها در صفحات، اهمیت بسیاری دارد

آیا لینک ها به صورت تکی و در قسمت لینک‌دونی درج شده اند ؟ ما پیشنهاد می کنیم که لینک ها را در داخل محتوای سبز وب سایت جاسازی کنید. ارزش این لینک ها از نظر موتورهای جستجو، بسیار بیشتر از لینک هایی است که در فهرستی از لینک ها لیست شده اند. شما باید لینک های متنی را در داخل محتوایی به کار ببرید که در داخل آن محتوا، کلماتی مرتبط با موضوع لینک متنی به کار برده شود. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که اگر لینک ها در قسمتی از سایت باشند که برای مشاهده آن ها نیاز به ثبت نام و ورود کاربر باشد، و امکان دسترسی موتورهای جستجوگر به آن محدود شده باشد، این لینک ها هیچ تاثیری از لحاظ لینک بیلدینگ نخواهند داشت.

سعی کنید بیشتر از لینک های متنی استفاده کنید

موتور جستجوی گوگل ارزش زیادی به لینک های متنی می دهد. زیرا معتقد است که این نوع لینک ها شفاف هستند و کاربران را گول نمی زنند. البته تعداد لینک های متنی باید محدود باشد. اگر تعداد لینک های متنی از حد مشخصی بیشتر شود، محتوای وب‌سایت شما از چشم گوگل می افتد و گوگل به آن، به دید اسپم نگاه می کند.

نسبت به محتوا و لینک های داخل پست های مهمان حساس باشید

اگر در وب‌سایت خود پست های مهمان منتشر می کنید توجه داشته باشید که لینک های درون آن می توانند بر کیفیت لینک سازی و فرآیند سئو وب‌سایت شما تاثیر مثبت یا منفی داشته باشند. همچنین لینک های متنی داخل پست های مهمان، نباید لینک هایی باشند که متن آن ها، هدف برخی از صفحات وب‌سایت شماست. اگر موضوع پست منتشر شده ارتباطی با موضوع کسب و کار شما نداشته باشد، گوگل به این نکته پی می برد که شما در حال تبلیغ هستید و یا با گرفتن پول، نوشته ای را منتشر کرده اید. بسیار مراقب باشید. گوگل به این نکات حساس است.

اشتراک گذاری در : توییتر تلگرام

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تاکنون رأی ثبت نشده است! اولین کسی باشید که این پست را ارزیابی می کنید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×