فتح صفحه اول گوگل بدون استفاده از بک لینک

عنوان این مقاله یک تیتر چالشی است که تلاش دارد این سوال ...

فتح صفحه اول گوگل بدون استفاده از بک لینک

امتیاز
0
(0)
اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۸
توسط آکادمی آی دیزاینر
125 بازدید
0 دیدگاه
توسط آکادمی آی دیزاینر

فتح صفحه اول گوگل بدون استفاده از بک لینک

عنوان این مقاله یک تیتر چالشی است که تلاش دارد این سوال را در ذهن ایجاد کند که آیا واقعا بدون داشتن بک لینک برای سایت، می توان به صفحه اول گوگل رسید ؟

رسیدن به صفحه اول گوگل در کلیدواژه‌های موردنظر، مانند فتح یکی از قله های موفقیت برای کسب و کار است، چرا که مشتریان بسیاری را به سمت آن هدایت خواهد کرد. هدف اصلی ما از نگارش این مقاله این نیست که در مورد استفاده یا عدم استفاده از بک لینک و مزایا و معایب و نحوه اجرای آن صحبت کنیم. ما تلاش داریم تا در مورد آن بخشی از سئو صحبت کنیم که بک لینک ها در آن دخالتی ندارند. مطمئننا کسب رتبه صفحه اول گوگل، حاصل تلاش بر پایه استراتژی جامعی خواهد بود که بک لینک ها نیز بخشی از آن هستند. اما اصول و قواعد دیگری نیز وجود دارد که اهمیت ندادن به آن ها، اثر مثبت بک لینک ها را نیز از بین خواهد برد.

 

ما در این مقاله تلاش می کنیم تا تکنیک های حیاتی را در رابطه با سئو ارایه کنیم که با رعایت کردن آن ها چند قدم به صفحه اول گوگل نزدیک تر شوید. برای انجام این کارها نیازی نیست که شما بسیار متبحر و حرفه ای باشید، بلکه برخی از این موارد با داشتن دانش ساده و ابتدایی به خوبی در افزایش رتبه سئو مؤثر خواهند بود. در ادامه  با ما همراه باشید.

روش های فتح صفحه اول گوگل بدون استفاده از بک لینک

۱- در محتوای صفحه، از کلمات هم معنی و مترادف برای کلیدواژه اصلی آن صفحه نیز استفاده کنید

LSI مفهومی است که موتور های جستجوگر نظیر گوگل برای درک مفهوم محتوای شما و پی بردن به معنا از آن استفاده می‌کنند. وقتی عبارتی را در گوگل جستجو میکنید، در قسمت پایین صفحه، برخی کلمات به شکل بولد شده برای شما نمایش داده میشود این کلمات همان کلمات کلیدی LSI هستند.

واقعیت این است که Content is King و یک محتوای سبز و به دردبخور می‌تواند رتبه سئو سایت شما را بالا ببرد. به این نکته مهم نیز توجه کنید که اگر یک کلمه کلیدی بیش از آنچه که مورد نیاز است مورد استفاده قرار گیرد، گوگل محتوا را داخل لیست اسپم و هرزنامه های خود قرار میدهد. برای حل این مشکل بهتر است به جای تکرار دائم کلمه کلیدی خود از الگوی الگوریتم کلمات مترادف و متقارن LSI استفاده کرد. در این روش تلاش می کنیم تا درون محتوای خود از کبمه کلیدی اصلی و هم‌معنی های آن استفاده کنیم.

۲- کلمات کلیدی با حجم جستجوی بالا و رقابت پایین را انتخاب کنید

استخراج و انتخاب کلمات کلیدی یک فعالیت مهم در زمینه سئو است. وب سایت‌های زیادی وجود دارند که می‌توانند برای محتوای شما کلمه کلیدی مناسب و پر جستجو انتخاب کنند. از این جمله می‌توان به Google Keyword Planner  اشاره کرد. این ابزار به شما می‌گوید که یک کلمه کلیدی چند بار در ماه و در سال جستجو شده است. همچنین کلمه کلیدی مناسب و مرتبط با آن را برای شما پیشنهاد میدهد. ما در آی دیزاینر از سرویس وب سایت KWFinder.com برای این کار استفاده می کنیم.

۳- عناوین جذاب و توجه‌برانگیز انتخاب کنید

عنوان یک مقاله یا محتوا نقش قابل توجهی در جلب توجه کاربران دارد. حتی اگر در یک کلمه کلیدی خاص، در صفحه پنجم گوگل باشید هرچه بیشتر بتوانید توجه کاربرانی که در گوگل جستجو می کنند را جلب کنید و باعث کلیک ان ها بر روی لینک وب سایت خود شوید، امتیاز شما از دید گوگل افزایش خواهد یافت. مطمئننا CTR یا همان نسبت کلیک به نمایش، در سئو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. چنانچه نرخ CTR مربوط به سایت شما از سایت های دیگر در آن کبمه کلیدی بالاتر باشد، به تدریج رتبه سایت شما بهبود خواهد یافت و به سمت فتح صفحه اول گوگل حرکت خواهید کرد. یادتان باشد که کپی کردن محتوا یا عنوان از دیگر وبسایت ها  هرگز به بهبود رتبه سئو سایتتان کمک نخواهد کرد. کمی خلاقیت به خرج دهید تا در آینده ای نزدیک فاتح صفحه اول گوگل باشید. این نکته را نیز فراموش نکنید که عنوان مقاله شما می بایست مختصر و مفید باشد و از زیاده‌گویی پرهیز کرده باشید.

۴- در مورد موضوعاتی که به تازگی ترند شده‌اند بنویسید

فناوری، لحظه به لحظه در حال پیشرفت است و برخی مشتریان شما در موتورهای جستجو به دنبال موضوعات تازه مطرح شده یا ترند در این حوزه هستند. شما می توانید با تولید محتوا در رابطه با این موضوعات جدید، جایگاه مناسبی در کلمه های کلیدی مرتبط با آن ها در گوگل کسب کنید. رقابت در این کلمه های کلیدی در روزهای ابتدایی آسان است و به راحتی می توانید با کسب رتبه خوب در نتایج گوگل، کاربران را برای ورود به سایت خود هدایت کنید. برای مثال سایت آی دیزاینر در کلیدواژه ” محتوای سبز ” جایگاه خوبی را در صفحه نخست گوگل دارد و روزانه آمار بالایی از کاربران از طریق جستجوی این عبارت وارد سایت آی دیزاینر می شوند.

۵- کلمات کلیدی طولانی (Long Tail Keywords) را برای سئو هدفگذاری کنید

سرعت رشد کلمات کلیدی طولانی یا همان Long Tail keyword ها در گوگل بیشتر است. چرا که رقابت در این کلمه های کلیدی کمتر است. برخی از شرکت ها، در جلسات ابتدایی طرح ریزی و برنامه ریزی برای کمپین سئو بر این باور هستند که وب سایت کسب و کارشان می بایست در کلمه کلیدی اصلی آن کسب و کار در صفحه اول گوگل باشد. برای نمونه فرض کنید که یک شرکت در حوزه لوازم خانگی با وب سایت تازه تاسیس می خواهد تا پس از اجرای چند ماه کمپین سئو، سایت خود را با جستجوی عبارت “خرید یخچال” در صفحه اول گوگل ببیند.

اگر این امر محقق شود، که بسیار عالیست.. اما سخت است! دلیل سختی آن نیز واضح است. همه رقبا برای دستیابی به این جایگاه در تلاش هستند و بسیاری از آن ها بر اساس فعالیت های چند ساله خود، جایگاه های مناسب را در گوگل از آنِ خود کرده اند. پس رقابت با آن ها در ابتدای کمپین سئو، کاری منطقی نیست.

پس جه باید کرد ؟

پیشنهاد ما این است که کلمات کلیدی طولانی را مورد هدف قرار دهید. برای مثال بر اساس آمارهای گوگل و سایت های موجود در صفحه اول گوگل، کسب جایگاه صفحه اول در کلمه کلیدی “فروش اینترنتی لباس مجلسی” راحت تر از “فروش اینترنتی لباس” است. شما می توانید برای انتخاب کلمات کلیدی طولانی مناسب، از ابزارهای مختلفی استفاده نمایید. خود جستجوگر قبل کلمات کلیدی مکمل را پس از تایپ کلمه کلیدی اصلی به شما پیشنهاد می دهد. همچنین می توانید از ابزارgoogle suggest در سایت Keywordtool.io نیز استفاده کنید.

۶- کلمات کلیدی نزدیک به عبارات پرجستجو را در سئو هدفگذاری کنید

می توانید با استفاده از ابزار گوگل ترندز، عبارات پرجستجو را به دست آورید. با توجه به اینکه این عبارت ها از جستجو و احتمالا رقابت بسیار بالایی برخوردارند، سرمایه‌گزاری بر روی این عبارت ها و تمرکز بر روی آن‌ها احتمالا استراتژی مناسبی نباشد. پیشنهاد می کنیم که از کلمات کلیدی مترادف، مشابه و یا نزدیک به آن عبارات استفاده کنید و بر روی آن ها تمرکز کنید.

در این نوشته با کمک از مقاله وب سایت Daily Hawker تلاش کردیم تا ۶ روش محتوامحور برای بهبود رتبه سایت در گوگل ارایه کنیم. چنانچه نیاز به مشاوره در زمینه بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو داشتید، می توانید با ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری در : توییتر تلگرام

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تاکنون رأی ثبت نشده است! اولین کسی باشید که این پست را ارزیابی می کنید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×